Home » Amazon bi izgubil 73% zaposlenih zaradi ukinitve dela od doma

Amazon bi izgubil 73% zaposlenih zaradi ukinitve dela od doma

Amazon je nedavno prekinil s politiko hibridnega dela in z novim letom uvaja staro dobro klasiko stalne prisotnosti v pisarni. Seveda so zaposleni razburjeni, celo tako zelo, da iščejo službe drugje. V precej obsežni raziskavi se je izkazalo, da samo 26 % zaposlenih v Amazonu po tej novici ne išče službe drugje.

Delo od doma in hibridno delo sta se v razvitem svetu in panogah, kjer je to izvedljivo, pojavila še pred pandemijo korone. Prav zares se je ta način dela uveljavil med korono, ostal pa je tudi po njej. Mnoga podjetja pri tem vztrajajo, nekatera celo krepijo obseg dela od doma, saj so prepoznala možne prihranke pri potnih stroških, najemu pisarniškega prostora in lažjem kadrovanju, saj mnogi novozaposleni med ključne dejavnike odločitve za zaposlitev umeščajo prav možnost hibridnega dela.

Seveda pa so mnenja deljena, izkušnje raznolike, končno besedo pa imajo običajno trenutni direktorji, ki pa so največkrat povsem povezani s podjetjem in tam skoraj živijo in spijo, sploh v startup sceni. Razumljivo je, da ti včasih težje razumejo podrejene, ki bi delali od doma. Kakor koli, v tej skupini je tudi trenutno vodstvo Amazona, ki srčno verjame, da so kot podjetje lahko bolj uspešni, če sedijo skupaj v pisarnah in pijejo isto kavo. S tem pa se očitno ne strinjajo zaposleni. Spletni portal Blind je med 2.585 zaposlenimi v Amazonu opravil raziskavo in ta je pokazala alarmanten podatek, da kar 73 odstotkov sodelujočih išče službo drugje in namerava zapustiti družbo Amazon. To je povezano tudi z rastjo nezadovoljstva in klime v podjetju. Podoben rezultat je pokazala tudi raziskava konkurenčnega portala Glassdoor, ki navaja da 74 % zaposlenih v Amazonu išče službo drugje zaradi nezadovoljstva z napovedano politiko ukinitve dela od doma. Mnogi se zato sprašujejo, če bo Amazon zmožen vztrajati pri sedaj napovedani politiki vračanja v pisarne z januarjem 2025.

Scroll to Top